Umělecké kovářství - Václav Holer


Steel Dream - Václav Holer / umělecké kovářství

O nás

Firma Steeldream - kovářství jako samostatný subjekt je stará několik let. Z historického náhledu je ale jen pokračováním tradice několika generací kovářů. Dochované zápisy-křestní listy dokazují, že Kovářské řemeslo provází celou naši rodinu již několik set let. Největšího rozmachu a vývoje dosáhlo na přelomu 19 a 20 století, kdy můj pradědeček začal s firmou na renovace a údržbu parních strojů. V té době se z kovářského řemesla stala průmyslová činnost.

Naše firma se snaží vracet k tradicím a k téměř zapomenutým technologiím. Ve výrobě i toho nejobyčejnějšího předmětu se musí snoubit znalost historie-stavebních slohů, dobové módy a hlavně vysoká dávka estetického cítění.

A protože všechny naše výrobky vznikají v rukou a ne na moderních strojích, můžem s čistým svědomím prohlásit, že v každém kuse vytvarovaného kovu, který vzešel v naší dílně je v žáru plamenů výhně zakovaná přítomnost i vzpomínka na časy dávno minulé.

Poznámka: rozvedení části o vzdálenější historii a prvotních počátcích kovařiny v našem rodě se budu věnovat později a předpokládám, že s aktualizací těchto stránek přidáme několik dalších odstavců i poměrně zajímavých fotografií z konce 19. století.

Současnost ve firmě

V současné době se produkce naší firmy začíná stále více zaměřovat na interiérové doplňky. Dodáváme na zakázku vyrobené předměty do církevních objektů.(např. do gotického kostela na nebe vzetí pany Marie v Mladé Boleslavi) tak i do prostor exkluzivních soukromých sídel nebo vináren a restaurací

Všechny naše výrobky jsou ručně kované dle historických postupů.

Kromě osobního odběru přímo v naší provozovně, nabízíme i možnost zaslání výrobků na dobírku.

KONTAKT

Václav Holer
Umělecké kovářství - Steel Dream
Nepřevázka 83
Mladá Boleslav 293 01

IČ: 66070597
GSM: +420 736 462 092
E-mail: info@steeldream.cz
WWW: www.steeldream.cz

NÁHODNÁ UKÁZKA NAŠÍ PRÁCE

náhodná ukázka naší práce

© Steel Dream - umělecké kovářství

Realizace: Bogobanga - design | internetová řešení | reklama